Nowości

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki środkom zebranym podczas 27 Finału WOŚP zaopatrzyła dziecięce szpitale w wysokospecjalistyczne tomografy komputerowe Aquilion Prime SP Canon Medical, było to możliwe dzięki współpracy z Firmą Canon Medical System. Nowoczesne pracownie tomograficzne są dostosowane do potrzeb i szczególnych wymagań estetycznych najmłodszych pacjentów. Niezwykle barwne grafiki ścienne oraz motywy bajkowe umieszczone na aparatach tomografów umilają czas dzieciom podczas badania. Mali pacjenci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie podczas badania TK mogą przenieść się w świat „Dzikiego Zachodu”. „Krainę Dinozaurów” odwiedzą dzieci w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie zaś najmłodsi pacjenci Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim udadzą się w podróż po „Podniebnej Krainie”. Jednak nie walory wizualne są główną zaletą tomografów a fakt, że Aquilion Prime SP umożliwia wykonanie badania dzięki użyciu możliwie najniższej dawki promieniowania rentgenowskiego, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości obrazu. Wypływa z serca do dzieci i chęci zapewnienia im możliwie największego bezpieczeństwa podczas badań TK.

Tomograf Aquilion Prime SP Canon Medical w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

 

 

 

 

 

 

Tomograf Aquilion Prime SP Canon Medical w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie

 

 

 

 

 

 

Tomograf Aquilion Prime SP Canon Medical w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z ogromną satysfakcją informujemy, że ukazał się pierwszy polski artykuł na temat zmian radiologicznych w tomografii komputerowej, u chorych na Covid-19, którego współautorem jest nasz kolega z TMS Diagnostyka  dr n med. Andrzej Kuźmicz. Artykuł pt.: „Computed tomography changes in lungs of COVID-19 patients” powstał na podstawie badań przypadków chorych na COVID-19 hospitalizowanych w Klinice Chorób Zakaźnych w Białymstoku. Wyniki badań potwierdzają istotę roli tomografii komputerowej w diagnostyce i leczeniu zapalenia płuc wywołanego wirusem SARS-CoV-2. Artykuł dostępny jest w pełnej wersji pod linkiem https://www.mp.pl/paim/issue/article/15363. Zachęcamy do przeczytania a na ręce autorów składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się informacjami na temat pandemii SARS-CoV-2, w szczególności roli jaką pełni diagnostyka obrazowa w przebiegu COVID 19, które na swojej stronie internetowej publikuje dr n med. Andrzej Kuźmicz z TMS Diagnostyka https://kuzmicz.com.pl/covid-19/ . Strona zawiera rzetelne informacje, potwierdzone doświadczeniem Autora oraz danymi literaturowymi, które są na bieżąco uaktualniane.

 

Publikacje naukowe pracowników i współpracowników TMS Diagnostyka w 2020 roku

  1. Moniuszko A, Czupryna P, Swiecicka I, Grześ H, Siemieniako A, Grygorczuk S, Tarasów E, Pancewicz S. Nocardia farcinica as a cause of chronic meningitis – a case report. BMC Infectious Diseases 2020; 20(1): 56.
  2. Berger G, Łukasiewicz A, Grinevych V, Tarasów E, Milewska A. Preoperative imaging of hazard to Internal Carotid Arteries injury ding endoscopic endonasal transsphenoidal surgery. Polish Journal of Surgery 2020; 92(2): 1-7.

 

 

2020-02-06 Ogłoszenie o zakończeniu postępowania konkursowego. TMS Diagnostyka Sp. z o. o. informuje, że postępowanie konkursowe zostało zakończone wynikiem negatywnym. Komisja Konkursowa stwierdziła, że w terminie określonym w materiałach konkursowych nie wpłynęła żadna oferta.

 

2020-01-24 Ogłoszenie o konkursie. Przedmiot konkursu obejmuje udzielanie świadczeń zdrowotnych i/lub pełnienie dyżurów medycznych w Pracowni TK, RTG, USG zlokalizowanej na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w OSTROŁĘCE